SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanlığı; sitenizi kullanıcı dostu ve arama motorlarına uygun bir hâle getirmeniz için neler yapmanız gerektiğine yönelik yol haritası oluşturulmasıdır. SEO sürecinin ilk aşaması olan danışmanlık; hatalarınızı ve eksiklerinizi görmenizi, bunları gidermek için hangi adımları atacağınızın belirlenmesini sağlar.

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanlığı; sitenizi kullanıcı dostu ve arama motorlarına uygun bir hâle getirmeniz için neler yapmanız gerektiğine yönelik yol haritası oluşturulmasıdır. SEO sürecinin ilk aşaması olan danışmanlık; hatalarınızı ve eksiklerinizi görmenizi, bunları gidermek için hangi adımları atacağınızın belirlenmesini sağlar. Özetle SEO danışmanları detaylı analizler ve özel stratejilerle size rehberlik eder.

İnternet sitenizi iyi bir noktaya taşımak istiyorsanız SEO danışmanlık hizmetinden yararlanmanız gerekir. –Deyim yerindeyse- hastalığı teşhis etmeden tedavisini yapmak mümkün olmadığı gibi, sitenizdeki kusurları belirlemeden bunları ortadan kaldırmanız imkânsızdır. İşte SEO danışmanlarının yaptığı şey tam olarak budur.

Yanlış yöntemlerle boşuna para ve zaman kaybetmek istemiyorsanız, önce sorunun kaynağını öğrenmeye ihtiyacınız vardır.

 • İçeriklerim neden indexlenmiyor veya geç index alıyor?
 • Kaliteli, özgün ve SEO uyumlu içerik oluşturuyor, her gün düzenli olarak yazı giriyorum. Buna rağmen hitlerim neden artmıyor?
 • Benden daha özensiz ve kısa içerik yazanlar üst sıralara yerleşirken, ben uzun ve nitelikli içeriklerimle niye güzel sıralama elde edemiyorum?

Bu ve benzeri tüm sorularınıza SEO danışmanları cevap verir.Özetle SEO danışmanlık; sitelerin başarı elde edebilmesi adına gelişmiş stratejiler üretme, site içi-site dışı optimizasyon işlemlerine yön verme hizmetidir.

 

SEO Danışmanları Ne Yapar?

SEO danışmanlık hizmeti; sitenizin nelere gereksinim duyduğunu belirleme, bunların adım adım nasıl uygulanacağını kararlaştırma işlemlerini kapsar. SEO uzmanları iç SEO, dış SEO ve teknik SEO gerekliliklerini yerine getirmekten sorumludur. Fakat SEO danışmanlığı yapan kişiler, -deyim yerindeyse- pratikte değil teorikte yardımcı olur.

Fikir ve önerileriyle size yol gösterir, neyi yapıp neyi yapmamanız gerektiği konusunda size kılavuzluk eder. İzlemeniz gereken stratejileri kurgular, bunları nasıl eyleme dönüştüreceğinize ilişkin sizi yönlendirirler.

 

SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

 • Sitenizin tamamı –kök kaynak kodlarına varıncaya kadar- analiz edilir.
 • Tüm rakiplerinizin çalışmaları incelenir. Onlarla benzer ve farklı yönleriniz tespit edilir.
 • Anti-SEO saldırıları alıp almadığınız kontrol edilir.
 • Mevcut sorunlar en ince ayrıntısına kadar belirlenir ve sınıflandırılır.
 • Bunlara yönelik çözümler sunulur.
 • Web sitesinin yazılımı, tasarımı, favicon kullanımı, site hızı, sunucu yapılandırması, iframe yapısı, H1-H6 etiketleri gibi tüm detaylar göz önünde bulundurulur.
 • E-ticaret sitesi için SEO danışmanlık hizmeti alıyorsanız; Pazar ve tüketici araştırmaları da bu süreçte önemli bir yer tutar. Ayrıca alışveriş esnasında yaşanan sorunların saptanması da oldukça mühimdir. (Örneğin; Hangi ürünleriniz sepette bekletiliyor ancak satın alınmıyor? Ziyaretçiler neden sepeti terk ediyor? Sipariş oluşturma ve onaylama adımlarında, ödeme altyapısında bir problem var mı?)

  Ajansımız SEO danışmanlığı kapsamında siteniz için neyin doğru, neyin yanlış olacağına karar vererek daha doğru bir yol izlemenizi sağlar. SEO algoritmalarının sürekli değiştiğini bilen ajansımız, gelişmeleri yakından takip ederek çalışmalarına uyarlar. SEO çalışmalarını tamamen organik yöntemlerle gerçekleştiren ajansımız, manipülasyona dayalı uygulamalardan kaçınır. Böylelikle istikrarlı bir süreç dâhilinde etkili ve kalıcı sonuçlara ulaşmak mümkün olur. SEO hizmetini bir yapboz olarak değerlendiren ajansımız, hiçbir parçayı eksik bırakmamaya özen gösterir. Size de profesyonel SEO hizmetleriyle hedeflerinize ulaşmanın keyfini çıkarmak kalır.

 

SEO Danışmanlığı Fiyatları Ne Kadar?

Her müşterinin beklentileri, her sektörün rekabet oranı ve her anahtar kelimenin zorluk derecesi farklıdır. Ayrıca bütün sitelerin SEO çalışmaları farklı süreçlere tâbîdir. Bundan dolayı net bir fiyatlandırma politikasından söz edilemez.
Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, SEO danışmanlığı hizmeti ile faaliyetlerinize daha doğru yön verebilirsiniz. Günümüzün internet odaklı dünyasında prestijli bir yeriniz olsun istiyorsanız, dijitalin gücünden yararlanarak kitlenizi ve işinizi büyütmek istiyorsanız size yardımcı olmak için buradayız!

Whatsapp Destek Hattı Çevrim İçi

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?